Dom Aktualności

Co to jest włókno węglowe?

Orzecznictwo
Chiny Lanbao Sci & Tech Development Limited Certyfikaty
Opinie klientów
Są lekkie, sztywne, a zaciski dobre (poprzeczne).

—— Paweł

Naprawdę wysokiej jakości słupy. Dobre produkty dla klientów.

—— Alex

Uwielbiam kijki. Wysoce polecany.

—— Jan

Im Online Czat teraz
firma Aktualności
Co to jest włókno węglowe?
Wzmocniony włóknem węglowym polimer, tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem węglowym lub termoplastyczne wzmocnione włóknem węglowym (CFRP, CRP, CFRTP lub często zwykłe włókno węglowe, a nawet węgiel), jest wyjątkowo mocnym i lekkim tworzywem wzmacnianym włóknami, które zawiera węgiel włókna. "Włókno" pisowni jest powszechne w krajach Wspólnoty Brytyjskiej.

CFRP mogą być drogie w produkcji, ale są powszechnie stosowane wszędzie tam, gdzie wymagany jest wysoki stosunek wytrzymałości do wagi i sztywność, takich jak lotnictwo, motoryzacja i inżynieria lądowa, artykuły sportowe i coraz większa liczba innych zastosowań konsumenckich i technicznych.

Polimer wiążący jest często żywicą termoutwardzalną, taką jak żywica epoksydowa, ale czasami stosuje się inne polimery termoutwardzalne lub termoutwardzalne, takie jak poliester, ester winylowy lub nylon. Kompozyt może zawierać inne włókna, takie jak aramid (np. Kevlar, Twaron), aluminium, polietylen o ultrawysokiej masie cząsteczkowej (UHMWPE) lub włókna szklane, a także włókno węglowe. Na właściwości końcowego produktu CFRP może również wpływać rodzaj dodatków wprowadzanych do matrycy wiążącej (żywicy). Najczęstszym dodatkiem jest krzemionka, ale można stosować inne dodatki, takie jak gumowe i węglowe nanorurki. Materiał nazywany jest również polimerem wzmocnionym grafitem lub polimerem wzmocnionym włóknem grafitowym (GFRP występuje rzadziej, ponieważ koliduje ze wzmocnionym włóknem szklanym polimerem). W reklamach produktowych jest czasem określany skrótowo jako grafitowe włókno.

https://en.wikipedia.org/wiki/Carbon-fiber-reinforced_polymer

Pub Czas : 2016-01-20 12:51:28 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
Lanbao Sci & Tech Development Limited

Osoba kontaktowa: Mr. Ben

Tel: +86-631-5775891

Faks: 86-631-5775892

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)